wtorek, 19 kwietnia 2016

SPOTKANIE Z REMIZEM

Ostatnio na Polesiu nad jednym ze stawów spotkałem parę remizów. Latały szukając materiałów na gniazdo. Były naprawdę blisko mnie, mogłem zrobić dobre zdjęcia. Poniżej dodaję też film z zeszłego roku, gdzie widać remiza przy gnieździe, którego zbudowanie wymaga wielkich umiejętności.
czwartek, 14 kwietnia 2016

MEWA ŻÓŁTONOGA (Larus fuscus)

Ostatnio w miejscowości Andrzejów Osada na Polesiu spotkałem pięć mew żółtonogich. To mój 220 gatunek! Żerowały na polach uprawnych, a ja robiłem im zdjęcia z samochodu. Dookoła nich latały mewy śmieszki i wrony siwe.sobota, 9 kwietnia 2016

Spotkanie z krakwą

Dzisiaj nad Zalewem Zemborzyckim spotkałem krakwę. Wyszedłem z samochodu na ul. Cienistej i zobaczyłem parę płaskonosów. Gdy się im przyglądałem, zobaczyłem szarą kaczkę pływającą nieopodal nich. Przez lornetkę rozpoznałem w niej samca krakwy. Oto zdjęcie i film:


piątek, 8 kwietnia 2016

WIEWIÓRKA

Niedawno w miejscowości Wólka Kątna spotkałem wiewiórkę. Przeskakiwała z gałęzi na gałąź i zbierała materiały do dziupli. Zrobiłem jej kilka zdjęć.
sobota, 2 kwietnia 2016

SPOTKANIE Z RYBOŁOWEM

Niedawno w Samoklęskach spotkałem rybołowa. Kiedy obserwowaliśmy na stawie kaczki (głównie głowienki), zobaczyłem ptaka szponiastego, który zawisł nad stawem - rybołowa. Zacząłem robić zdjęcia dokumentacyjne. Ptak podleciał jednak w naszą stronę. Raz po raz próbował złowić rybę. Jednak mu się to wielokrotnie nie udawało. W końcu podleciał nad groblę, na której byliśmy i zdesperowany i głodny zaczął tuż obok nas łowić ryby. Nie udawało mu się i odleciał. Byliśmy już w drodze do samochodu, gdy zobaczyliśmy go znowu - w końcu trzymał w szponach rybę, a za nim leciała wrona siwa, która próbowała mu odebrać zdobycz. Nie udało jej się, a rybołów odleciał krzycząc ze złości.