niedziela, 12 kwietnia 2015

NIELISZ, ZWIERZYNIEC I OKOLICE ZAMOŚCIA

Wczoraj z moim kolegą Michałem pojechaliśmy nad zalew do Nelisza. Na miejscu spotkaliśmy: rybitwę czarną, płaskonosy, głowienki, krakwy, kormorany, cyranki, krzyżówki i ok. 200 cyraneczek. Przy brzegu pływał samiec perkozka. Wdziałem tam także samicę błotniaka stawowego i potyczkę myszołowa i samca błotniaka stawowego. Następnie pojechaliśmy do Zwierzyńca na Stawy Echo w Roztoczańskim Parku Narodowym. Zobaczyliśmy tam szalonego łabędzia, który podchodził  po jedzenie do turystów, którzy najpierw się nim zachwycali, a potem przed nim uciekali. Z wieży wdzieliśmy: 5 nurogęsi, czaplę siwą, stado cyraneczek, w którym pływała cyranka, błotniaka stawowego i dorosłego bielika. Na grobli siedział też rybołów. Kiedy byliśmy w samochodzie, zobaczyliśmy dopiero koniki polskie, które wypuszczono tuż po naszym wyjeździe. Przy stawach w Łabuniach zobaczyliśmy siedzącego na drzewie rybołowa. stanęliśmy i rozstawiliśmy sprzęt. Potem postanowiliśmy z kolegą, że się do niego podkradniemy, i zrobimy kilka zdjęć. Ten pomysł był bardzo dobry. Mieliśmy szczęście, bo kiedy wracaliśmy do samochodu, rybołów zaczął nad nami krążyć z rybą, a potem ją wyrzucił i odleciał. Potem pojechaliśmy na stawy w Wincentowie. Po drodze spotkaliśmy parę kuropatw, ale nie udało mi się zrobić zdjęcia. Nie było tam dużo ciekawych ptaków (z siewkowych 4 bataliony), ale odczytaliśmy trzy obrączki na mewach białogłowych i siwych.14 komentarzy:

 1. beautiful flight shots! love the frogs!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Thank you very much!:) My best shots of osprey ever!

   Usuń
 2. Genialna wycieczka i zdjęcia, jak zwykle oszałamiające :) Super są te z rybołowem, gratuluję spotkania i fotek! I ogólnie bardzo ciekawe obserwacje tylu gatunków ptaków, wielu jeszcze z nich nie widziałam.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Obserwacje z Michałem Gągałą?
  Dużo ciekawych gatunków, gratuluję udanego zdjęcia rybołowa;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Stunning birds and I love the frogs,beautiful.

  OdpowiedzUsuń
 5. Wspaniałe zdjęcia rybołowa i zajęcy. Super spotkania. Nigdy nie widziała rybołowa, a zające to mi migają gdzieś na polu. Bielika jedynie przelotem spotkałam...

  OdpowiedzUsuń
 6. świetne foty, gratuluję rybołowa!

  OdpowiedzUsuń